Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Objevte nepoznaný kout Balkánu! Dovolená v Albánii Vás nadchne!

Alexandria
Zdroj: Alexandria

Pokud se právě rozhodujete, kam letos v létě vyrazit na dovolenou a přáli byste si objevit něco nového, máme pro Vás tip! Vydejte se do dosud turisty neprobádané země – Albánie!

Albánie – země nedotčené přírody

Tato malá zemička se nachází v severozápadní části Balkánského poloostrova, mezi Černou Horou, Kosovem, Makedonií a Řeckem. Její břehy omývá na západě Jaderské a na jihozápadě Jónské moře. Albánie se řadí mezi nováčky na trhu s letními dovolenými, je tedy ten správný čas, kdy se ji vydat prozkoumat! K velkým kladům této destinace jednoznačně patří zdejší krásná příroda a nádherné koupání. Na to, že svou rozlohou jde spíše o menší zemi je opravdu rozmanitá a má tak svým návštěvníkům co nabídnout. Najdete zde jak divoké hory s nedotčenou přírodou, tak i atraktivní přímořská letoviska, kde si užijete pravou letní pohodu. Jedním takovým je i letovisko Durrës neboli Drač. Pokud si užíváte na dovolené zejména koupání, v této oblasti Vás nadchnou písečné pláže se zlatavým pískem a azurově modré moře. Nejen ti nejmenší cestovatelé pak jistě ocení příjemně pozvolný vstup do moře. V neposlední řadě na Vás čeká velice chutná albánská kuchyně, která do velké míry kombinuje kuchyni italskou a řeckou. V přímořských oblastech samozřejmě nechybí ani vynikající mořské speciality!


Milujete výlety? Albánie má co nabídnout!

Ačkoli si během letní dovolené všichni chceme zejména odpočinout, je ale určitě příjemné mít možnost lenošení na pláži proložit výletem a poznat zdejší krásy. Výletů se v Albánii nabízí spousty a záleží jen na Vás, zda upřednostníte poznání zdejší kultury a měst a vypravíte se například do hlavního města Tirana či do více než 2000 let starého města Berat, který je součástí světového dědictví UNESCO. Pokud Vás lákají spíše přírodní krásy zavítejte například k Ohridskému jezeru, které je nejhlubším jezerem Balkánského poloostrova a budete si zde moci vychutnat působivé výhledy nejen na samotné jezero, ale také na pohoří Albánie a Makedonie.

Jaký vybrat hotel? Máme tip!

Vzhledem k tomu, že je pro Vás možná Albánie novinkou, rádi Vám doporučíme, do jakého hotelu zamířit. Budete jistě příjemně překvapeni úrovní i rozsahem zdejších služeb. Tipem číslo jedna je klubový hotel a novinka v letošní nabídce CK Alexandria Brilliant Alexandria Club. Hotel se nachází přímo na písčité pláži, užijete si zde all inclusive servis a ještě se zde o zábavu Vaši i Vašich ratolestí postará tým českých animátorů CK Alexandria. Pokud upřednostňujete menší hotel a spíše klidnou dovolenou, můžete vyzkoušet VM Resort, situovaný také přímo pláži na okraji městečka Golem. Do třetice všeho dobrého pak doporučujeme hotel Perandor, který se nachází nedaleko promenády s řadou obchůdků, restaurací a kaváren.
 

Komerční článek