VADNÉ POTRAVINY

Plněné trubičky z Tesca museli stáhnout z prodeje. Měly špatné složení

Oplatkové trubičky
Zdroj: ČOI
Oplatkové trubičky
Lukáš Richtár
Lukáš Richtár
5.12. 2020 14:35
Téma:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila nevyhovující parametry u několika potravin. Patří mezi ně například oblíbené oplatkové trubičky s kakaovou náplní, které prodává řetězec Tesco. To ale nebyl jediný prohřešek, který SZPI v poslední době zjistila.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v poslední době zajistila tři výrobky, které nevyhovovaly požadovaným parametrům. U dvou z nich šlo o klamání spotřebitele, jeden inspekce označila jako nebezpečnou potravinu.

 

Ke llamání spotřebitele došlo u výrobku "Oplatkové trubičky s náplní s kakaovou příchutí", který prodává obchodní řetězec Tesco. Výrobek obsahoval alergen - arašídy ve větším množství, než které se při dodržení správné výroby do výrobku může neúmyslně dostat. Spotřebitel tak byl uváděn v omyl označením "Výrobek může obsahovat arašídy...".

 

 

Ke klamání spotřebitele došlo i v případě výrobku "Crop Crop Čoko mušličky", který prodává Bonavita. Výrobek obsahoval podstatně méně vitamínu C, B1, B2, B6 a vitamínu E, než bylo uvedeno na obalu výrobku. Zákazníkům tak byla i v tomto případě poskytnuta zavádějící informace o obsahu těchto vitamínu ve výrobku.

 

 

V posledním případě došlo k pochybení u výrobku "Bramborové knedlíky" u prodejce v České Lípě. Na obalu výrobku byla zjištěna přítomnost živých a mrtvých larev molů a pavučinek a to i uvnitř výrobku. Škůdci se nacházeli dokonce i na regále, ve kterém byla potravina nabízena k prodeji. 

 

GALERIE: Vadné potraviny podle ČOI

1
/
9
Zdroj: ČOI
Oplatkové trubičky

Související témata:
TN.cz