vakcína proti Covidu-19

Obnovuje se testování vakcíny proti Covidu-19 ve Spojených Státech

Největší výzva v letecké dopravě, tou bude distribuce vakcíny proti koronaviru
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek
Michaela Martínková
Michaela Martinková
24.10. 2020 20:47
Téma:

Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povolil farmaceutickým firmám AstraZeneca a Johnson & Johnson obnovit testování vakcíny proti Covidu-19. Obě společnosti byly nuceny své výzkumy očkovacích látek pozastavit kvůli nečekaným zdravotním problémům u jednoho z účastníků testování.

Společnost AstraZeneca zastavila testy očkovací látky po celém světě začátkem září v souvislosti se zdravotní komplikací jednoho z dobrovolníků podstupujícího testování ve Velké Británii.

 

Testování bylo potom postupně obnoveno v řadě zemí. “Opětovný start klinických testů ve světě je skvělou zprávou. Nám to umožňuje pokračovat ve snaze vyvinout vakcínu, abychom mohli pandemii porazit,“ řekl pro AP generální ředitel firmy AstraZeneca Pascal Soriot.

 

 

Obnovení svého výzkumu vakcín chystá i firma Johnson & Johnson. Ta studie pozastavila začátkem minulého týdne. “Nebyly objeveny žádné důkazy o tom, že by zdravotní problémy účastníka způsobila vakcína,“ vyjádřila se společnost Johnson & Johnson.

 

Vývoj vakcíny se stal tématem předvolební prezidentské kampaně v USA. Kandidát na prezidenta Spojených států Joe Biden oznámil, že kdyby byl zvolen, účinnou vakcínu by nabízel všem Američanům zdarma. To samé slíbil také prezident Donald Trump.
 

Související témata:
TN.cz