Pořádná bota

Obora stojí už řadu let, kvůli chybě úředníka ale vlastně neexistuje

Téma:

Miliardář Leoš Novotný zvažuje žalobu na stát. Kvůli chybě úředníka oficiálně neexistuje obora Radějov, ve které Novotný vlastní lovecký rezort a chová tam zvěř. Na chybu se nepřišlo celých 18 let a Novotnému teď hrozí, že bude muset zvěř odstranit.

Kdysi majitel potravinářské firmy - dnes miliardář, který se baví lovem zvěře. Kvůli této vášni si pořídil vlastní oboru Radějov v chráněné oblasti Bílé Karpaty. Požár před deseti lety odhalil, že si v lesích staví chatu za čtyři miliony.

 

Chata byla ale jen zahřívacím kolem pro další stavby. Dnes stojí v oboře luxusní lovecký rezort pro ty nejbohatší klienty. K dispozici mají přímo mezi lesy golfové hřiště, heliport pro vrtulník, nebo venkovní střelnici.

 

Uvnitř vystavuje majitel sbírky trofejí. Návštěvníci si je mohou prohlížet dokonce i při koupání v bazénu. Zatímco Novotný budoval svoje lesní impérium, ochránci přírody si všimli, že do lesů navezl obrovské množství zvěře.

 

Novotný následně snížil stavy takovým způsobem, že pobouřil místní myslivce. Střelci podle svědků zabíjeli i březí samice.

 

 

Miliardář zjistil, že nejlepší bude zakázat zvědavcům vstup do svého lesa. Nakonec až soud musel majitele poučit, že lesy jsou volně přístupné. Jenže při tom se ukázalo, že žádná obora právně neexistuje. Kvůli chybě úředníka.

 

Miliardáři z Karpat teď hrozí, že bude muset odstranit ploty i zvěř. "Je to každopádně pořád můj majetek - ať s oborou nebo bez ní," má jasno Leoš Novotný, který teď zvažuje žalobu na stát kvůli nesprávnému úřednímu postupu.

pez, Josef Svoboda TN.cz