nadměrný náklad

OBRAZEM: "Naganský speciál" se vydal na svou poslední cestu

Téma:

Převážel prezidenty, vojáky, humanitární pomoc i zlaté hokejisty z Nagana. Řeč je o letounu TU-154, který se dnes vydal na svou poslední cestu. Z pražského kbelského letiště vyrazil trup letadla v pátek ráno do moravských Kunovic.

Více než 50 metrů dlouhý kolos vyrazil z Leteckého muzea v pražských Kbelích kolem půl desáté ranní. Brána na kbelské letiště byla tou dobou obsypaná novináři a provoz na ulici Mladoboleslavská z obou směrů zastaven. V obležení doprovodných vozidel a policie začala souprava pomalu ukrajovat první kilometry ze své třídenní cesty.

 

GALERIE: Přeprava letounu TU-154

1
/
14
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Přeprava letounu TU-154 - 7

 

Jelikož náklad částečně zasahoval i do protějšího jízdního pruhu, přesouval se kolos opravdu velmi pomalu a provoz musel být vždy na krátkou dobu zastaven i v protisměru. To se nelíbilo řadě řidičů, kteří stáli v dlouhých kolonách mezi Brandýsem nad Labem a Kbely. Z okének aut zaznívala zejména kritika na zvolený čas přesunu, podle mnohých se mohl transport uskutečnit v nočních hodinách.

 

 

Řada dalších lidí si ale neobvyklou podívanou užívala. Kuchaři vybíhali z restaurací s telefonem v ruce a pořizovali fotky a videa. Učitelé ve škole na chvíli přerušili vyučování a s žáky pozorovali kolonu z oken. Fanoušci techniky s fotoaparáty a kamerami lemovali cestu na každém rohu. Přece jen takhle velké dopravní letadlo se nevidí na silnici každý den.

 

První menší problém zastihl naložený letoun v Brandýse nad Labem. Kousek před náměstím musela být ze silnice na krátko odmontována část dopravního značení, aby se nadměrný náklad ulicí protáhl. Podjezd dálničních mostů za obcí již proběhl zcela hladce. Do cíle by měla souprava dorazit v neděli ráno.

TN.cz/Jakub Deml