blízký východ

Obří bouře přinesla záplavy i smrt. Mladíka zabil elektrický proud

Ničivý medikán nad Středozemním mořem
Zdroj: NASA
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 27. 10. 2019
Téma:

Obří bouřkové pásmo, které se vytvořilo nad východním Středomořím, zasáhlo v noci pobřeží státu Izrael. Způsobilo silné srážky a lokální záplavy. V Gaze zemřel mladík, kterého zasáhl proud ze spadlých drátů elektrického vedení.

Silný vítr zapříčinil velké výpadky elektřiny v centrální části Izraele, nejvíc postihl Tel Aviv.  Déšť a rozvodněné řeky zaplavily silnice na jihu země.

 

Bouřilvé počasí si vyžádalo jeden lidský život, uvedl web Times of Israel. V pásmu Gazy zasáhl elektrický proud mladíka (16). Dotkl se elektrického vedení spadlého na zem a byl na místě mrtev.

 

 

Izraelská meteorologická služba varovala před dalšími záplavami na jihu i v neděli. Předčasně ukončen byl z bezpečnostních důvodů i hudební festival v oblasti Eškol. V Egyptě způsobila bouře lokální záplavy a sesuvy půdy. Podle meteorologů při přesunu na východ slábne.

Tropické bouře ve Středozemí nazývané medikán jsou vzácný meteorologický úkaz. Objevují se výjimečně jednou nebo dvakrát do roka. V některých případech dosáhly kategorie 1 síly hurikánu.

Související témata:
TN.cz