Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2018 09:36
Oblíbená destinace

VIDEO: Obří výbuch u letiště v Egyptě! V nemocnici je 12 lidí

Zdroj: APTN

Na letišti v egyptské metropoli se ve čtvrtek večer ozval výbuch! Exploze otřásla skladem chemických směsí, který leží nedaleko letiště v severní části Káhiry. Zranilo se 12 lidí, přesná příčina se stále vyšetřuje.

Desítky egyptských hasičů bojovaly s požárem, který vypukl po explozi v továrně nedaleko káhirského mezinárodního letiště. Informovala o tom egyptská státní tisková agentura MENA. Pod kontrolu dostali hasiči požár až v pátek ráno.


15

GALERIE: Výbuch u letiště v Egyptě

Zdroj: ČTK

Výbuch u letiště v Egyptě - 1

Hodnocení:


 

Silná exploze byla slyšet po celém městě, které každoročně navštíví tisíce turistů. Po dobu vyšetřování byly podle některých zdrojů lety pozastaveny, více ale výbuch leteckou dopravu neomezil. Uvedl to ministr civilního letectva Younis al-Masri.

 

 

Podle prvotních výsledků vyšetřování způsobily výbuch tropické teploty, které v poslední době v Káhiře panují. "Kvůli vysokým teplotám vybuchl sklad petrochemické společnosti v Helioposu," sdělil mluvčí armády Tamel al-Rifai. Heliopos je káhirská čtvrť.

 

 

Při výbuchu se zranilo nejméně 12 lidí, všichni byli záchranáři převezeni do nemocnice. Jejich zdravotní stav není znám. Vyšetřování bude probíhat i v dalších dnech, policisté budou zjišťovat přesnou příčinu exploze.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Když se dovolená promění v peklo! Co dělat, aby o vás blízcí neměli strach?

epa TN.cz
Reklama