hromadná nehoda

Hromadná nehoda na D1! Srazily se tři kamiony a pět dodávek

Hromadná nehoda v úterý před polednem zablokovala dálnici D1 ve směru na Brno - na Žďársku se srazily tři kamiony a pět dodávek. Dva lidé skončili v nemocnici. Dvě hodiny poté museli policisté znovu D1 uzavřít ve směru na Brno, tentokrát u Jihlavy, kde narazilo osobní auto do nákladního. Pro řidiče musel letět vrtulník.

Oznámení o hromadné nehodě policisté dostali čtvrt hodiny před polednem. Na 139. kilometru D1 poblíž Laviček na Žďársku ve směru na Brno se srazilo osm vozidel - tři kamiony a pět dodávek.

 

"Dva lidi se při nehodě zranili. Jeden byl převezen do nemocnice v Třebíči, druhý do jihlavské nemocnice," uvedla mluvčí policie Dana Čírtková. Dálnice byla ve směru na Brno zhruba dvě hodiny zcela uzavřená a na místě se tvořily obří kolony.

 

 

"Na místě probíhají intenzivní práce, aby bylo možné zprůjezdnit alespoň jeden pruh," řekla Čírtková. Ten se podařilo zprůjezdnil před 14. hodinou. Dopravní komplikace však na místě nehody přetrvávávaly zhruba do 16 hodin, kdy policisté silnici plně zprůjezdnili.

Podívejte se na video z místa nehody: 

 

V jednom z havarovaných vozidel zůstal pejsek. "Policie ho umístila do útulku, zřejmě patří jednomu ze zraněných," uvedla mluvčí policie.

 

Ve 13:40 se na D1 na vysočině stala další vážná nehoda, která znovu uzavřela dálnici ve směru na Brno. Na 114. kilometru u Jihlavy narazil superb do kamionu jedoucího před ním. Pro vážně zraněného řidiče musel letět záchranářský vrtulník. Okolo 15. hodiny už byl úsek opět plně průjezdný.

 

GALERIE: Nehoda na D1

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Nehoda D1 - 1

sei TN.cz