Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 10. 2017
Neskutečný případ

Obří krádež másla: Gang ukradl v supermarketu 120 kostek

Zdroj: TV Nova

Krádeže másla se v poslední době množí. V litvínovském supermarketu řádil celý gang zlodějů, který se pokusil ukrást 120 kostek najednou. Takové množství má při dnešních cenách másla přesahujících 50 korun za kostku hodnotu více než 7 tisíc korun.

120 kostek másla, to je 30 kilogramů v současné době drahocenné potraviny. První krádeže se sice objevily krátce poté, co začala cena másla stoupat, aby se ale někdo pokusil ukrást 120 kusů najednou, to se stalo snad vůbec poprvé.

 

Zloději museli odnést tři velké krabice. Jak se jim to podařilo pronést, zatím není vůbec jasné. Obchodní dům je prošpikovaný kamerovým systémem. Ten má ale k dispozici pouze policie. Zloději prý byli organizovaní a snažili se zmást ochranku.

 

"Na kamerovém záznamu z prodejny zjistili dvě podezřelé osoby, které měly asi zřejmě za cíl zabavit ostrahu prodejny, přičemž třetí osoba odcizila několik kusů másla," prozradil TV Nova ředitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

 

Podle něj jde o první krádež v takovém rozsahu. Ukradené máslo mělo zřejmě sloužit k dalšímu prodeji.

 

 

"Policisté zahájili ve věci úkony pro podezření ze spáchání přečinu krádeže zatím neznámým pachatelem." potvrdila mluvčí mosteckých policistů Ludmila Světláková.

 

Dokud policie nezveřejní záběry, nebude jasné, jak měli pachatelé při krádeži rozdělené role. Obviněni zatím nebyli.

vbo, Martin Kočárek TN.cz