maskovaní lupiči

Obří krádež v pražském obchodním domě! Zmizelo zboží za miliony

Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 16.12. 2019 21:24
Téma:

Pražská policie vyšetřuje krádež v pražském obchodním domě Arkády Pankrác. Maskovaní lupiči podle policie vykradli dvě prodejny. Zmizelo zboží za 5 milionů korun.

"Policie dostala oznámení před třetí hodinou ranní. Skupinka maskovaných osob vyloupila klenotnictví a prodejnu s hodinkami. Z obchodů zmizely šperky a hodinky. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun," popsala TN.cz policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Podle svědka, který v obchodním době pracuje, ale nechce být jmenován, zloději vymlátili výlohy prodejen sekerou. "Policie vyhodnocuje záznamy z kamer," dodala mluvčí.

 


Podle informací TN.cz se jednalo o rodinné klenotnictví Dušák a prodejnu Allure, která nabízí hodinky a šperky. Policie na místě sbírala stopy až do pondělního odpoledne.

 

Podobná krádež se stala i v roce 2011. I tehdy zloději z pražského nákupního centra Arkády Paknrác odcizili zboží za 5 miliónu korun. Aby zmátli zaměstnance bezpečnostní agentury, zahodili uvnitř několik světlic. Tím způsobili o patro níž, než je zlatnictví, falešný požární poplach.

GALERIE: Výkradený obchod v obchodním centru Arkády

1
/
3
Zdroj: TV Nova
Výkradený obchod v obchodním centru Arkády - 1

TN.cz