pátrání po hadovi

Obří krajtu z Otrokovic stále nenašli. Někdo ji mohl ukrást, myslí si majitel

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 13. 5. 2020
Téma:

Policisté v Otrokovicích na Zlínsku hledají už druhý den pětimetrovou krajtu. Pátrání komplikuje i fakt, že se neví, zda sice nejedovatý, ale přesto nebezpečný had unikl sám, nebo ho někdo ukradl.

Policisté pročesávají otrokovický parčík, vzrostlou trávu, keře, okolí nedaleké železniční vlečky, dívají se i do korun stromů. Už předtím stihli důkladně prohlédnout i budovu, odkud se několikametrová krajta měla záhadně ztratit.

 

Okolí prohledávají už od úterního večera. V blízkosti je přitom jedno z otrokovických sídlišť, stačí jen přejít hlavní silnici. Majitel choval hada v místnosti, kterou chtěl údajně proměnit v terárium. Jenomže jeden z jeho drobečků zmizel.

 

"Pokud by hada někdo spatřil, tak ať na něj nesahá, ať se ho nesnaží odchytit a kontaktuje linku 158," varuje policejní mluvčí Lenka Javorková. "Krajta se bude schovávat někde v šeru, pod keři. A protože je chladno a je to tropické zvíře, tak se nebude ani nijak zásadně pohybovat," vysvětluje zoolog ze zlínské zoologické zahrady Vladimír Daněk.

 

 

Majitel zvířete TV Nova tvrdil, že zhruba padesátikilový škrtič mohl zmizet i úplně jinak. Na okně prý objevil stopy po páčení. "Podle dosavadního šetření nemůžeme ani vyloučit, že mohl chtít hada někdo odcizit," vyjádřila se policie.

 

Velkou pátrací akci kvůli zmizelému hadovi organizovali před časem například i policisté v Praze. Tam pro změnu majitelce utekla smrtelně jedovatá mamba, která uštkla i ji. Žena zranění podlehla.

 

Mamba si tehdy užívala svobody několik dnů. Skrývala se asi 250 metrů od domu, ze kterého zmizela. Otazníků kolem otrokovické krajty je ale víc - třeba proč se o jejím záhadném zmizení policisté dozvěděli až po třech dnech. Navíc je možné, že se podmínkami jejího chovu bude zabývat veterinární správa.

Související témata:
Kateřina Sejková TN.cz