tragédie na dachsteinu

Lavina zabila v Rakousku pět Čechů, sněhová masa byla široká 200 metrů

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
8.3. 2020 12:48
Téma:

Pět Čechů zemřelo po pádu velké laviny na rakouském Dachsteinu. Rakouská policie potvrdila, že se jednalo o skupinu z Česka. Média píší, že pod sněhovou masou zemřeli tři ženy a dva muži. Tragédie se stala nedaleko chaty Seethaler v nadmořské výšce 2800 metrů nad mořem.

Lavina spadla v neděli dopoledne kolem 9:30 nedaleko chaty Seethaller v oblasti Randkluft. "Oběti byly převezeny do Hallstattu kvůli identifikaci. Na místě zasahovala policie, horská zachránná služba a několik vrtulníků z Horního Rakouska, Salzburku a Štýrska," uvedla mluvčí policie Kerstin Hintereckerová. Rakouský portál Nachtrichten.at píše, že Češi údajně neměli lavinové vybavení.

 

 

Zatím není jasné, proč se lavina utrhla - jestli byl odtrh samovolný, nebo způsobený pohybem lidí. Pět zavalených mělo být na výletě na sněžnicích. Na místě platí 3. stupeň lavinového nebezpečí z pěti. "Sněhová deska byla široká 150 až 200 metrů a dlouhá 400 metrů," uvedl vedoucí Horské záchranné služby v Horním Rakousku Christoph Preimesberger.

 

 

Chata Seethaler leží vysoko v horách nad Ramsau na hranici mezi Horním Rakouskem a Štýrskem.

 

Související témata:
TN.cz