Masivní požár

Obří požár továrny na matrace na Semilsku, plameny krotilo 19 jednotek!

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
28.10. 2020 20:18
Téma:

U masivního požáru továrny na matrace v Roztokách u Semil zasahovalo 19 jednotek. Plameny se podařilo dostat pod kontrolu až před osmou hodinou večer. Dohašování bude trvat nejméně do půlnoci, řekla TN.cz mluvčí hasičů Lucie Hložková. V budově byli zaměstnanci, ale nikdo se nezranil.

Obrovský požár v úterý v podvečer zachvátil továrnu na matrace v Roztokách u Semil v Libereckém kraji. Na místo okamžitě vyrazili hasiči. "Po příjezdu hasičů už hořel celý objekt, plameny šlehaly střechou do výšky," řekla TN.cz jejich mluvčí Lucie Hložková.

 

Vzhledem k tomu, že hasiči museli pracovat v dýchací technice, musel být na místo povolán chemický automobil pro doplňování tlakových lahví. Z taktických důvodů pak hasiči rozdělili požářiště na dva hasební úseky a zřízen byl také štáb velitele zásahu.

 

"Na místě máme dohromady 19 jednotek hasičů, z toho sedm jednotek je z Královehradeckého kraje v rámci mezikrajské pomoci," upřesnila večer mluvčí. Jednalo se o profesionální jednotky z Nové Paky, Vrchlabí a Jičína a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Nové Paky, Staré Paky, Dolní Branné a z Vrchlabí.

 

V budově byli po vypuknutí požáru zaměstnanci firmy, stihli ji ale opustit ještě před příjezdem hasičů. Nikdo se nezranil.

 

 

Po osmé hodině už měli hasiči požár pod kontrolou. "Požár se podařilo lokalizovat, plameny už se dál nešíří a hasiči je mají pod kontrolou. Je to ale dlouhodobý zásah, trvat bude určitě do pozdních hodin, nejméně do půlnoci," uzavřela Hložková.

 

Co požár způsobilo, se bude teprve vyšetřovat. Podle Hložkové nejspíš až během čtvrtka. 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz