Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.7. 2016 22:16
velké škody

Obří požár v Bohumíně: Kouř z železáren byl vidět na kilometry

Zdroj: TV Nova

S rozsáhlým požárem v železárnách a drátovnách bojovali hasiči v Bohumíně. Požár podle dostupných informací zachvátil halu o ploše 100 x 50 metrů.

Policie kvůli rozsáhlému požáru uzavřela okolí. Z haly stoupal hustý dým, který byl viditelný do vzdálenosti několika kilometrů. Hořela budova, která patří do areálu Železáren a drátoven Bohumín, a kde byla naplánována dvoutýdenní odstávka.

 

"Na místě zasahovalo 11 jednotek hasičů, včetně chemické laboratoře, která měří koncentrace," uvedl mluvčí hasičů Jakub Kozák.

 

Dělníci na místě nebyli, což bylo štěstí. Obrovský požár totiž mohl napáchat škody i na životech. Z haly kde se vyráběl drát zřejmě nic moc nezbyde. "V hale nikdo nebyl protože probíhala plánovaná dvoutýdenní odstávka, takže se to naštěstí obešlo bez zranění," potvrdila mluvčí Třineckých železáren Petra Jurásková.

 

Hasiči na místě s ohněm bojovali ještě dlouho. Plameny museli krotit z plošin kolem haly. Zásah komplikovala nutnost používat dýchací masky. Hasiči se proto museli střídat.

 

 

Až požářiště vychladne na místo pak přijdou vyšetřovatelé - majitelé firmy zatím sami netuší, proč v prázdné hale začalo hořet.

hru, Tomáš Indrei TN.cz
Reklama