Smrt socioložky

Obří rána pro známého ekonoma. Tomáši Sedláčkovi zemřela žena (43)!

Markéta Sedláčková, Tomáš Sedláček
Zdroj: Profimedia, ksoc.ff.cuni.cz
Zesnulá socioložka Markéta Sedláčková s manželem, ekonomem Tomášem Sedláčkem
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 22. 4. 2020
Téma:

Ve věku pouhých 43 let náhle zemřela renomovaná socioložka Markéta Sedláčková, manželka známého ekonoma Tomáše Sedláčka. Na svých stránkách o tom informovala Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, která zároveň zveřejnila parte.

"Zaskočeni zármutkem, oznamujeme všem přátelům a známým, že 16. dubna po intenzivní nemoci ve věku 43 let odešla ke svému Nebeskému otci Markéta Sedláčková, rozená Lieslerová," píše se ve smutečním oznámení.

 

Kromě manžela Tomáše, známého ekonoma, a syna Kryštofa jsou na parte podepsaní také rodiče Sedláčkové a její bratr. Dojemnou vzpomínku na svých stránkách uveřejnila i pražská filozofická fakulta. Podepsaný je pod ní kamarád a kolega Sedláčkové Jiří Vinopal.

 

 

"Těžko se mi píše, neboť se mi takové věci těžko vůbec věří. S Markétou jsme v roce 1996 společně nastoupili do prvního ročníku sociologie; ve stejném termínu jsme obhajovali diplomovou práci a skládali státní zkoušku pětiletého magisterského studia; vzápětí jsme současně nastoupili na doktorát," popisuje Vinopal.

 

Parte, které zveřejnila pražská filozofická fakulta:

 

 

Má jasno v tom, že "Markétin odchod je obrovskou ztrátou pro její rodinu a blízké, pro nás, kolegy a kolegyně, i pro její studenty, včetně těch, kteří ji ještě ani neměli možnost poznat. Její nadhled nad životními i pracovními záležitostmi bude chybět všem," mrzí sociologa.

 

Vinopal Blesku řekl, že o nemoci zmíněné na parte nic bližšího neví. Prý to ale nejprve vypadalo na běžnou angínu. S aktuální pandemií koronaviru skon Sedláčkové prý ale nesouvisí.

 

Markéta Sedláčková profesně působila nejen na pražské filozofické fakultě, ale také v Sociologickém ústavu Akademie věd. Tematicky se zaměřovala například na důvěru, sociální kapitál a v poslední době také na depresi jako sociální fenomén.

TN.cz