Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.8. 2016 21:12
problémová akce

Obří technopárty provází potíže! Technaři ničí okolí a blokují silnice

Zdroj: TV Nova

Velké problémy provázejí obří technopárty u Meziříčka na Třebíčsku. Účastníci 4 denní akce totiž parkují a stanují i na nepovolených soukromých pozemcích v okolí a ničí je. Policie navíc musela kvůli bezpečnosti úplně uzavřít tamní komunikaci, kterou účastníci akce téměř zablokovali.

Už třetí den jede bez přestávky obří technoparty u Meziříčka. Akci, na které jsou zhruba tři tisíce návštěvníků hlavně z Rakouska, Francie, Německa a Itálie, pořadatelé příliš nezvládají. Technaři parkují a stanují, kde se dá a to i na soukromých pozemcích, kde to nemají povolené a ve velkém je ničí. Škody půjdou podle prvních odhadů do desítek tisíc korun.

 

"Nesouhlasím s tím, ten pozemek bude prostě vyježděnej, bude znehodnocenej a teď ještě nevíte, co tam oni nechají," stěžoval si majitel zničeného pozemku Tomáš Veselovský.

 

Navíc technaři auty a stany téměř zablokovali silnici. Policie ji musela kvůli bezpečnosti uzavřít a padat budou stovky pokut. "Tito řidiči, kteří porušili zákazovou značku, jsou řešeni v blokovém řízení," vysvětlila postup policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Účastníků akce je tolik, že okupují už i ulice v okolních vesnicích. Znečišťují veřejná prostranství a lidé jsou kvůli nepořádku a neustálému hluku rozčílení. Projekce jsou slyšet kilometry daleko. Jenže akce je povolená a koná se v pronajatém soukromém areálu, policie ji tedy ukončit nemůže. Kvůli zničeným pozemkům ale nejspíš začnou padat trestní oznámení.

 

Obří technoparty končí v pondělí, policisté do té doby budou odjíždějící řidiče ve velkém kontrolovat, zda neřídí pod vlivem alkoholu nebo drog.
 

tn.cz / TV Nova