Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

DALŠÍ FOTKY podivný tvor

Obří vlk nebo návštěva z pravěku? Farmář zastřelil záhadné zvíře

Záhadný tvor zastřelený v Montaně
Zdroj: Montana Fish and Wildlife Park

Američtí specialisté na divočinu jsou šokováni zvířetem, které se objevilo v národním parku v Montaně. Obří kreaturu podobnou vlku zastřelil farmář. Mezi místními se ihned vyrojily spekulace o tajemném zvířeti, které dokáže odnést koně.

Rančer zastřelil obrovskou šelmu blízko města Denton minulý týden. „Pohybovala se jen několik stovek metrů od jeho obydlí. Domníval se, že chce napadnout jeho dobytek,“ uvedl úřad spravující národní park v Montaně.

 

Specialisté z ochrany přírody zatím nedokázali určit, o jaký druh zvířete jde, píše BBC. „Několik věcí zaujalo moji pozornost, když jsem viděl obrázky,“ popsal Ty Smuckler, specialista národního parku na vlky. Po prohlídce tvora uvedl, že na rozdíl od vlka má krátké zuby, velké uši a příliš krátké přední nohy a tlapy s dlouhými drápy a zvláštní srst. Zatím se shodli na tom, že šlo o samici a psovitou šelmu.

 

 

V diskusi pod příspěvkem správy parku na Facebooku se vyrojily spekulace veřejnosti, co by to mohlo být za tvora. Dohadují se, že by mohlo jít o vlkodlaka, mládě grizzlyho nebo amerického příbuzného mýtické postavy Yettiho, tzv. Big Foot.

 

 

Teoreticky by prý mohlo jít i o prapředka dnešních vlků, o kterém se myslelo, že už dávno vyhynul. Ti byli asi o třetinu větší, než jsou dnešní vlci a žili na území Ameriky v období 1,8 milionu až 8 tisíc let před naším letopočtem.

 

„Pravlk je prehistorické zvíře jako mastodont nebo šavlozubý tygr, takže neexistuje,“ rezolutně to odmítl vedoucí národního parku v Montaně Bruce Auchly. Jasno by měly dát výsledky testů DNA, které by měly být hotové příští týden.
 

tbc TN.cz