Plzeňský kraj

Obří značka silničářů měla zabránit havárii, kamion narazil přímo do ní!

Srážka kamionu a silničářů - 1
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Kamion narazil zezadu do obří značky
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 23.8. 2019 12:17

Kvůli páteční srážce kamionu a silničářského auta v Plzeňském kraji skončil dva muži v nemocnici. Tahač narazil zezadu do silničářského náklaďáku, a to přímo do obří značky upevněné zezadu na korbě, která upozorňovala na práce na silnici. Podobná nehoda se tala i na dálnici D35 na Olomoucku.

Kuriózní nehoda se stala na 147,5 kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov krátce před devátou hodinou v pátek dopoledne. Kamion narazil do obří šipky umístěné na korbě nákladního auta patřícího silničářům. Ta je obvykle velmi dobře viditelná a má právě na silničáře upozornit.


"Došlo ke zranění jednoho pracovníka Středisky správy a údržby dálnic. Tento byl předán záchranné službě. Hasiči likvidovali únik provozních kapalin z obou vozidel," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Silničáři na dálnici zřejmě opravovali výtluky.

 


"Muže ročník 1958 transportujeme do Fakultní nemocnice Plzeň na urgentní příjem se středně těžkým poraněním, druhého muže z ciziny ročník 1953 transportujeme s lehkým zraněním do nemocnice ve Weidenu," upřesnili záchranáři. Přesné příčiny nehody nejsou zatím známé.

 

GALERIE: Srážka kamionu a silničářů

1
/
3
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Srážka kamionu a silničářů - 2

 

Podobná nehoda se stala v pátek i na Olomoucku na dálnici D35. Do takzvané "šipky" opět narazil kamion.

 

 

 

TN.cz