nejste mezi nimi?

Obří zneužití dat! 120 milionů lidí naletělo na kvíz na Facebooku

Facebook
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Na 120 milionů lidí se stalo obětí hackerů, kteří na Facebooku zneužili kvízu postaveného na známých kreslených postavičkách, aby se dostali k citlivým datům uživatelů. Konkrétně šlo o aplikaci "Která Disney princezna jsi ty?", na problém upozornil portál The Hacker News.

Právě značka "Disney" u aplikace způsobila, že se kvízu zúčastnilo tolik lidí. Se jménem známého studia ale "hra" nijak nesouvisela. Jak upozornil portál The Hacker News, šlo o podvodnou společnost NameTests, která vysávala data uživatelů.

 

A nachytaly se miliony lidí. Ze zveřejněných dat vyplývá, že jich bylo celkem 120 milionů! Oběťmi jsou všichni lidé, kteří odpověděli na otázku "Která Disney princezna jsi ty?".

 

 

Aplikace přitom dokáže z lidí vytáhnout nejen data, která mají umístěná na facebookových profilech, ale i z dalších webů, ke kterým je uživatel v prohlížeči přihlášen.

 

 

K čemu konkrétně data společnost použila, není jasné. Facebook má ale kvůli skandálu s únikem dat další škraloup. Nejde totiž o výjimečný případ.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

lud TN.cz