zemřelo i dítě

Obrovské neštěstí: Pět mrtvých při srážce vlaku a autobusu v Srbsku

Pět mrtvých při srážce vlaku a autobusu v Srbsku
Zdroj: Profimedia
Téma:

Strašlivá nehoda se stala v pátek na železničním přejezdu v obci Donje Medjurovo, asi 10 km od srbského města Niš. Pět lidí včetně jednoho dítěte při nehodě přišlo o život a více než dvacet jich bylo zraněno.

Tragické neštěstí otřáslo v pátek dopoledne Srbskem. Podle místních reportérů vlak narazil do autobusu, který přepravoval studenty škol z jižního Srbska do Niše. 

 

Jeden z vlakových vozů po srážce vykolejil, autobus byl zničen. Na místo okamžitě dorazily záchranné složky. Mezi oběťmi jsou podle webu BBC čtyři dospělí a jedno dítě, další bojují v nemocnici o život.

 

GALERIE: Pět mrtvých při srážce vlaku a autobusu v Srbsku

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Pět mrtvých při srážce vlaku a autobusu v Srbsku
 

 

Srbský ministr zdravotnictví Zlatibor Loncar řekl, že 13 zraněných bylo po něhodě v kritickém stavu, mezi nimi i osm nezletilých. "Chlapec a dívka ve věku 16 let jsou v ohrožení života," dodal. Zbylí utrpěli lehká až středně těžká zranění.

 

 

Příčina nehody zatím není jasná, podle srbské policie a jejích předběžných výsledků je na vině řidič autobusu. Železniční přechod, na kterém došlo k nehodě, je zajištěn pouze varováním, chybí světelná signalizace i závory.

Související témata:
mj TN.cz