16 jaderných hlavic

Obrovský hazard! Námořníci z jaderné ponorky šňupali kokain

Ponorka HMS Vengeance
Zdroj: facebook
Téma:

Velice nezodpovědné chování britských námořníků odhalila kontrola po vyplutí z přístavu na americké Floridě. U tří mužů z ponorky HMS Vengeance zjistily testy kokain. Ponorka přitom nese 16 jaderných střel.

Ponorka HMS Vengeance byla na přísně tajné misi. Po incidentu se vrátila zpět do Velké Británie a tři námořníci, kteří neprošli testem na drogy, museli z plavby okamžitě odstoupit.

 

"Potvrzujeme, že jsou do této kauzy zapojeni tři členové posádky. V současné době probíhají interní akce proti konkrétním jednotlivcům. Zatím není vhodné situaci dále komentovat," řekl mluvčí ministerstva obrany.

 

 

"Ministerstvo obrany má nulovou toleranci k užívání drog. Všichni pracovníci, kteří drogu užili, budou propuštěni," popsal mluvčí Britského královského námořnictva. Podle deníku Daily Mail mohlo být námořníků, kteří kokain užili, více. Před testem se jim ale podařilo dostat stopy po droze z těla tím, že vypili hodně vody. Námořnictvo tohle tvrzení ale odmítlo komentovat.

 

Skandál se stal pouze dva měsíce poté, co podobnou událost řešila jiná britská ponorka. O svou práci tehdy přišlo hned sedm námořníků, u kterých testy potvrdily kokain. Podle vojenských zdrojů se ale v případě ponorky HMS Vengeance jednalo o mnohem větší riziko.

 

Nezodpovědní námořníci totiž převáželi jaderné střely, které by mohly usmrtit miliony lidí. Jejich ničící síla by byla podle odhadů osmkrát větší, než výbuch atomovky v japonském městě Hirošima během II. světové války.

 

mik TN.cz