Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2018 20:36
Krimi zboží

Obchod nabízí luxusní zboží zabavené zločincům za nízké ceny

Zdroj: TV Nova

Ministerstvo vnitra otevřelo v centru Prahy kamenný obchod se zbožím, které policie zabavila při vyšetřování trestné činnosti. Jmenuje se Cenza, centrum zajištěných aktiv ministerstva vnitra a nachází se v ulici Na Perštýně.

Prodává se v něm majetek zajištěný v trestním řízení, nabytý trestnou činností či během trestné činnosti. Nejde tedy o kradené zboží.

 

Zabavený movitý i nemovitý majetek se draží a utržené peníze jsou rozděleny mezi oběti krádeží, respektive do fondu takto postižených. Tomu se říká odčerpávání výnosu z trestné činnosti a oběti tak budou kompenzovány alespoň částečně.

 

14

GALERIE: Zabavené věci zločinců na prodej

Zdroj: Ministerstvo vnitra České republiky

Zabavené věci zločinců na prodej - 1

Hodnocení:

 

Dražba bude probíhat pomocí internetových aukcí, informace o online prodejích a nabídce zajištěného majetku jsou na stránkách centra. Zde najdete i podrobnosti o nabízených položkách. (Kvůli velkému zájmu po odvysílání reportáže v Televizních novinách byly stránky nedostupné.)

 

V nabídce jsou například počítače, mobily, televize, ale i pračky a herní konzole. Za velmi příznivou cenu zde lze pořídit i elektroniku nebo dokonce luxusní a sportovní automobily. Právě auta jdou na odbyt nejvíce, jen letos jich bylo prodáno v hodnotě přes deset milionů korun. A nejde jen o luxusní vozy.

 

 

“V roce 2016 to bylo pár vozidel, protože šlo o pilotní model a dneska se bavíme o prodeji několika desítek vozidel a stovek kusů elektroniky," řekl ministr vnitra Jan Hamáček.

 

Čas od času však najdete v obchodu také spotřební zboží, jako jsou nápoje a cigarety, nebo naopak nemovitý majetek.

 

"V poslední době jsme začali nabízet také nemovitý majetek v případě, že jeho majitelé jsou ochotni jej odprodat už v trestním řízení," uvedl Ivo Škrobák, ředitel centra.

 

 

Podobný obchod otevřelo ministerstvo na začátku roku už v Ostravě. Do budoucna plánuje otevřít další pobočky po celé republice.

amb TN.cz