Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

když se nedělá

Noviny, tablety, povídání: Za tohle platíme naše poslance!

Sněmovna - hlasování
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Dlouhé projevy, hádky, desítky faktických poznámek a hlavně obstrukce - tak vypadal skoro celý den v poslanecké sněmovně. Zdržovat chtěli hlavně poslanci zvolení za Hnutí Úsvit, kteří jsou největšími odpůrci novely energetického zákona. Ostatní poslanci se dost nudili...

Obsáhlá novela energetického zákona patří mezi rekordmany, co se týče pozměňovacích návrhů a připomínek. Při druhém čtení jich bylo předloženo 350. Podle poslanců zvolených za Hnutí Úsvit jde o takový paskvil, že nemá cenu se jím dál zabývat a tak se rozhodli protestovat pomocí zdržování a u pultíku se střídali skutečně poctivě.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Poslanci proto dopoledne dělali ledacos - sledovali a četli zprávy, otevřeli své oblíbené noviny. Jiní si zase přímo v jednacím sále vyřizovali telefonní hovory nebo zabředali do družných rozhovorů. Několikrát proto musel zakročit i předseda poslanecké sněmovny. "Žádám, pokud má někdo něco důležitého k řešení, ať odejde do předsálí a tam to prodiskutuje," hlásil předseda sněmovny Jan Hamáček. Jak vypadá práce našich zákonodárců si přišli prohlédnout také studenti, kteří vydrželi "napjatě" sledovat debatu necelou hodinu. Kamera je zastihla zjevně otrávené a dokonce i spící.

 

 

Každá pracovní hodina poslanecké sněmovny nás na základních platech poslanců stojí nejméně 76 tisíc korun. Na boj proti novele jich padlo sedm. V poledne se Úsvit rozhodl, že zdržovat už nemá smysl. Zákon prošel druhým čtením a znovu hlasovat se o něm má za čtrnáct dnů.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tohle se stane, když to přeženet s hraním na počítači. Tohle video je brutální

Princ William není jako čeští poslanci! Kate mu zakázala hrát na počítači

tn.cz / gar