Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 10. 2018
Zsuzsová a Andruskó

Obvinění z vraždy Kuciaka figurují ve starém spisu. Také k vraždě

Zadavatelka Kuciakovy vraždy je zahalena tajemstvím
Zdroj: TV Nova
Alena Zsuzsová po uvalení vazby

Jméno Aleny Zsuzsové, která si měla objednat smrt novináře Jána Kuciaka, se objevilo už ve starším případu vraždy. Před osmi lety zastřelil pachatel kandidáta na primátora Hurbanova. Zsuzsová byla spojována s jeho protikandidátem.

Zsuzsová nakonec u soudu vystupovala jen jako svědek, přestože se o její roli v objednávce a následné vraždě hodně spekulovalo. Ve spisu se objevuje i jméno podnikatele Zoltána Andruska, který také čelí obvinění z vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Píše o tom portál aktuality.sk.

 

Bývalého primátora Hurbanova Laszla Basternáka, který do vedení města znovu kandidoval, zavraždili těsně před volbami. Střelce se podařilo dopadnout, původního objednavatele ale ne. Pozornost se upřela na Basternákova hlavního rivala Romana Ostružlíka, který na něj v kampani útočil.

 

Právě Ostružlíkovi měli Zsuzsová s Andruskem finančně podporovat. Nejméně jednou se dnes obviněná žena objevila i na jeho předvolebním mítinku. Poté, co se Basternáka pokusil už dvakrát někdo zabít, dostal prý strach i Ostružlík.

 

O svých obavách se prý bavil i se Zsuzsovou, ta ho ale uklidňovala. "To určitě není pro tebe," opakoval její slova u soudu. O likvidaci jeho protikandidáta se ale prý nikdy nebavili. "Jen o tom, že ho chci dát do vězení," prohlásil podle portálu Ostružlík před senátem.

 

 

Zsuzsová se z výpovědi u soudu několikrát omluvila s tím, že trpí panickou poruchou. Později přiznala, že Ostružlíkovi finančně pomohla. Ona i Andruskó se v Hurbanově nadále angažovali. Zsuzsová měla shánět dokumenty k městským projektům, Andruskó si tam otevřel pizzerii.

 

Ostružlík se po vraždě Basternáka stáhl z politiky a se Zsuzsovou i Andruskem prý přetrhal vztahy. Na opakované otázky portálu, proč se obvinění z vraždy Kuciaka a Kušnírové zajímali zrovna o něj, neodpověděl. Neprozradil ani to, jakou protihodnotu chtěli za jeho případné vítězství.


Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz
Reklama