Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vražda pro peníze

Obviněným z vraždy Kuciaka přišili další mord. Zastřelili muže

Vražedná zbraň
Zdroj: facebook, Polícia Slovenskej republiky
Pistole, kterou byl zastřelen slovenský podnikatel

Tomáš Szabó a Miroslav Marček, kteří jsou obvinění z vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, jsou podle policistů zodpovědní za další vraždu. Policisté je obvinili také v případu zastřeleného podnikatele.

"Vyšetřovatel protizločinecké jednotky NAKA (Národní kriminální agentura - pozn. red.) vznesl obvinění osobám T. S. a M. M pro zvlášť závažný zločin úkladné vraždy," informovala slovenská policie na facebooku.

 

Muž byl zavražděný v prosinci roku 2016, tedy zhruba rok a čtvrt před Kuciakem a Kušnírovou. Podle policistů se pachatelé na činu měli předem domluvit a pak vniknout do rodinného domu podnikatele P. M., kterého zastřelili. Motiv činu byl podle policistů majetkový.

 

Na facebooku také zveřejnili dvě fotografie zbraně, kterou měl být podnikatel zastřelen. Jde o historickou zbraň – Luger P08. Zbraň ležela podle policistů v řece. Podle webu TVNoviny.sk ji tam našli příslušníci Lynx Commanda, tedy slovenského útvaru rychlého nasazení.

 

 

Web Topky.sk uvedl, že policisty přivedl na stopu další obviněný – Zoltán Andruskó. Ten byl podle webu dlouho jediným obviněným z vraždy Kuciaka, který spolupracoval. Později se k němu ale přidal Marček, který se přiznal, že to byl on, kdo střílel na novináře a jeho snoubenku.
 

vbo TN.cz