Most

Radnice zvyšuje v Chanově nájmy, úklid vyjde město na miliony!

Jitka Fárová
Jitka Fárová
Aktualizováno 20:16
10.11. 2019 18:53
Téma:

Hlouběji do peněženek budou muset sáhnout od Nového roku lidé v Chanově na Mostecku. Radnice totiž schválila, že budou platit vyšší nájemné, a to v průměru o 10 korun za metr čtvereční. Během 10 let je to druhé zvýšení nájmů v této lokalitě. Místní se ale bouří.

Od roku 2010 do roku 2016 se nájemné v Chanově nezvedalo, platilo se stále 16 korun za metr čtvereční. Před dvěma lety radnice nájmy navýšila podle úrovně bydlení v jednotlivých blocích. Nyní lidé platí od 20 do 35 korun za metr čtvereční, a od Nového roku je čeká další zvýšení.

 

"Je to od 1. ledna 2020 a bude to od 30 do 45 korun za metr čtvereční," říká mluvčí mostecké radnice Klára Vydrová.

 

Nejnižší nájemné platí lidé v domě v bloku 13 a v části bloku 5, a to 20 korun za metr čtvereční. V bytech ale nefunguje topení a okna netěsní. V bytě tři plus jedna o zhruba 50 metrech čtverečních tak stojí nájem tisíc korun. Od ledna se zvýší na patnáct set. Nájemné ve stejně velkém bytě v bloku 8 bude stát 2250 - ten je totiž zrekonstruovaný.

Radnice zvyšuje nájmy proto, že se v této lokalitě prudce zvyšují náklady na úklid a udržbu - ty jsou v průměru o 6 milionů korun vyšší než příjmy z nájmů.

 

"K 31. září dluží obyvatelé sídliště Chanov na nájemném 47 miliónů korun," vypočítává Vydrová. Začátkem října na pokyn radnice přestaly na 10 dní technické služby uklízet v Chanově odpadky. Výsledek byl katastrofální. Lidé házeli odpadky přímo z oken. Během chvíle to tam vypadalo jako na smetišti.

sei TN.cz