Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

hadí poplach

Had na plotě vyděsil obyvatele. Bylo to blízko, kde se našla mamba

Odchyt hada v Praze
Zdroj: Policie ČR

Obyvatele pražských Hlubočep vyděsil nezvykle velký had. Plaz se totiž zjevil ve stejné lokalitě, v jaké před několika měsíci utekla smrtelně nebezpečná mamba zelená. Dlouhý had se vyhříval se obtočený na plotě mezi domy. Když však v domnění, že zvíře uteklo nějakému majiteli, přivolali policii, vyšlo najevo, že se jedná o volně žijící užovku.

Pražští policisté vyjížděli na základě přijatého oznámení do ulice Na Žvahově v pražských Hlubočepích. Lidi tam vylekal velký had, který se slunil na plotě mezi domy. Policie přivolala odchytovou službu a snažila se najít majitele "uprchlého" hada.

 

Když však přijeli strážníci odchytové služby, vyšlo najevo, že se nejedná o žádného nebezpečného tropického plaze, ale "uprchlíkem" je užovka, která běžně žije na našem území a není nijak nebezpečná. "Had byl posléze puštěn zpět do přírody," sdělili pražští policisté.

 

GALERIE: Odchyt hada v Praze

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Odchyt hada v Praze

 

 

Oznamovatele možná vyděsilo, že nezvykle velkou užovku uviděli v podobné lokalitě, ve které loni na podzim utekla nebezpečná mamba zelená. Odchytová služba ji lapila v zahrádkářské kolonii právě v Hlubočepích. Smrtelně jedovatý had zmizel z nedalekého rodinného domu, před svým útěkem uštknul svou majitelku.


Připomeňte si lov na mambu v Praze z loňského října:

mj TN.cz