Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Rychlý zásah hasičů

Sirény v noci probudily pražské Vinohrady! Co se stalo?

Požár obchodu na Vinohradech
Zdroj: TN.cz
V Korunní ulici na pražských Vinohradech vypukl v obchůdku Jednoho světa požár.

V prvním fair tradeovém obchůdku v České republice vypukl v noci na pátek požár. Pozorní občané zburcovali hasiče, kteří krátce na to dostali plameny pod kontrolu.

Krátce po jedné hodině ranní vyjížděli hasiči do Korunní ulice na pražských Vinohradech, odkud měli nahlášený požár v jednom z tamních obchůdků. Oheň prozradil hustý kouř, kterého si všimli lidé a přivolali pomoc.

 

Hasičům se krátce po příjezdu podařilo dostat situaci pod kontrolu, neboť se jednalo o pouhé zahoření uvnitř malého obchůdku nabízející svým zákazníkům tzv. fair trade, tedy spravedlivý obchod, jehož posláním je podporovat chudé lidi v rozvojových zemích. Obchod provozuje obecně prospěšná společnost Jeden svět, kterou založily pražské sbory Českobratrské církve evangelické.

 

 

Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahující uvnitř obchodu používat dýchací přístroje. K požáru vyrazilo několik hasičských cisteren, které omezily tramvajovou dopravu v Korunní ulici ve směru Na Floru. Při zásahu nebyl nikdo zraněn, příčina požáru je předmětem vyšetřování.

 

TN.cz