Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Hustý provoz

Centrum Rakovníka je plné kamionů. Místním došla trpělivost

Zdroj: TV Nova

Obyvatelé Rakovníka si stěžují na těžkou kamionovou dopravu. Přímo v centru se totiž opravuje most, přes který vede hlavní tah na Plzeň. A tak musejí i kamiony, které míří do průmyslové zóny, jezdit přes město. Podle radnice potrvají problémy nejméně do listopadu, kdy by se měl zprovoznit další vjezd do oblasti.

Místní si stěžují na hluk, prach a zácpy. Podle jejich slov se autem v podstatě nikam nedostanou. Bojí se především o své domy. Na těch starších se už začal provoz podepisovat.

 


Od soboty se tu opravuje Nádražní ulice. Těžká auta přitom přejíždí i most, který má omezení do třiadvaceti tun. Podle místních je ale jejich hmotnost často vyšší.

 


Ulevit od kamionové dopravy v centru by měl nový vjezd do průmyslové zóny, který má být dokončen ještě letos na podzim. Jenže podle místních to problém nevyřeší, jen zmírní. Jediným dlouhodobým řešením je prý obchvat města.

 


"Ten obchvat město uchopilo velmi aktivně. Doufám, že se začne stavit během dejme tomu pěti let," uvedl starosta Rakovníka Pavel Jenšovský.
 

sei, Jan Mareš TN.cz