Chatovací aplikace

Očekávaná funkce WhatsAppu je tady, videohovory budou pohodlnější

Problémy v aplikaci Whatsapp
Zdroj: Getty Images, Whatsapp
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
8.3. 2021 5:40
Téma:

WhatsApp spouští funkci, po které jeho uživatelé dlouho volali. Videohovory už nebudou výsadou pouze mobilní aplikace, uskutečnit je bude možné i přes počítače. Novinka tak dodá mluvení s příbuznými, přáteli nebo kolegy na komfortu, uvidíte je na větší obrazovce.

Oblíbená komunikační služba WhatsApp jde vstříc uživatelům, kteří chtějí během videohovorů vidět protějšek na větší obrazovce. Až doposud bylo možné volat i se zapnutou kamerou pouze z aplikace pro chytré telefony.

 

Jak ale WhatsApp upozornil na svých stránkách, blížící se aktualizace tuto funkci zapne i na počítačích. I přes webové rozhraní se tak budete moct spojit se svými blízkými nebo kolegy a vidět se u toho na videu.

 

"Možnost přijetí videohovoru umožňuje pohodlnější spolupráci s kolegy, lépe uvidíte svoje příbuzné a klidně můžete při telefonování dělat něco dalšího, protože nebudete muset držet telefon," uvedl WhatsApp k novince.

 

 

Anketa

Využijete novou funkci WhatsAppu?

Hlasovalo 1076 lidí.

"Aby bylo volání přes počítač uživatelsky přívětivé, bude možné si vybrat, zda chcete video na výšku nebo na šířku. Klidně si tak můžete okno s videohovorem dát na stranu a na počítači i během něj pracovat," stálo také v představení funkce.

 

Zatím není jasné, kdy přesně se uživatelům videohovory přes počítač spustí, má to být ale "velmi brzy". WhatsApp si od toho slibuje, že se k němu vrátí část lidí, kteří kvůli pandemii začali počítač používat jako hlavní komunikační nástroj.

 

Videohovory jsou na WhatsAppu nesmírně populární. Při silvestrovských oslavách aplikace pokořila rekord, lidé na ní uskutečnili přes 1,4 miliardy telefonátů.

 

Podívejte se na skryté funkce WhatsAppu, které možná neznáte:

TN.cz