dlouhodobá předpověď

Ochladí se? Meteorologové vydali předpověď počasí na celý podzim!

Podzim
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

 

Vichřice na Pyrenejském poloostrově

Zatímco většina Evropy si bude i na podzim užívat nadprůměrně vysokých teplot, v Portugalsku, Španělsku a v části Francie se musí připravit na bouřky doprovázené silným větrem. Od září do listopadu tady mohou vichřice opakovaně páchat škody.

 

V září a v říjnu budou hrozit spíše tropické bouře od Atlantského oceánu, klasické vichřice se pak objeví ke konci října a v listopadu. Přinesou prudký déšť, který může rozvodňovat řeky.

 

"Vydatné deště budou prospěšné pro úrodu, která je v Portugalsku a ve Španělsku silně poznamenaná dlouhotrvajícím suchem," uvádí Reppert. Déšť do oblasti přinese také ochlazení, teploty se budou pohybovat jen mírně nad průměrem.

 

 

Horko ve střední Evropě

V Česku i ve zbytku střední Evropy to bude letos vypadat jako nikdy nekončící léto, teplé a suché počasí by totiž mělo pokračovat také na podzim. Nadprůměrné teploty očekávají meteorologové od září do listopadu v oblasti od Pobaltí až po Ukrajinu.

 

"Obvykle se během října v těchto zemích ochlazuje, letos to ale bude vypadat, že si letní sevření nechce dát pohov," vysvětluje Reppert. A zatímco teplé počasí přeje venkovním aktivitám, zemědělci si zoufají.

 

Sucho se navíc kvůli teplému počasí bude rozšiřovat. Nejhůře zasaženými zeměmi budou Ukrajina, Moldavsko, Rumunsko a Bělorusko. Ani v listopadu to se srážkami v této oblasti nebude lepší. To zkomplikuje také budoucí výsadbu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Moderátorka Počasí TV Nova to na pódiu neskutečně rozjela. Svým zpěvem ohromila diváky!

VIDEO: Předpověď počasí vyděsila diváky! Do moderátorky udeřil blesk a pak nastalo ticho...

1
2
mom TN.cz