počasí

Ochlazení doprovodí sluníčko. Potom naměříme až 15 °C. PŘEDPOVĚĎ

Slunečné počasí
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
22.4. 2021 6:50
Téma:

Přestože se v České republice kvůli procházející studené frontě mírně ochladí, o víkendu bychom si mohli užít sluníčka. Teploty budou v nadcházejících dnech dosahovat až 15 °C, ojediněle musíme počítat také s přeháňkami.

"Přes naše území přejde ve čtvrtek k jihovýchodu studená fronta, za kterou k nám bude od severozápadu proudit chladný vzduch. Postupně se rozšíří od severozápadu do střední Evropy výběžek tlakové výše, který v první polovině příštího týdne bude slábnout a od západu bude zvolna postupovat přes střední Evropu brázda nízkého tlaku vzduchu,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).


Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, v jihovýchodní části území bude zpočátku zataženo a místy musíme počítat s občasným deštěm nebo přeháňkami. V polohách nad 700 metrů může i sněžit. V noci se budou teploty pohybovat mezi 6 až 2 °C, přes den se vyšplhají na 12 °C.

 


Také pátek bude ve znamení polojasné až oblačné oblohy. Připravit se rovněž musíme na přeháňky. V noci teploty spadnou až na -1 °C, přes den teploměry naměří 9 až 13 °C.


V sobotu očekávají meteorologové polojasno až skoro jasno. Při zvětšené oblačnosti na severovýchodě Česka může také pršet. Teploty se v noci sníží na 2 až -2 °C, přes den se dočkáme až 13 °C.


Konec týdne bude také skoro jasný až polojasný. Nejnižší noční teploty budou mezi 2 až -2 °C, přes den dosáhnou 13 °C.


pondělí bude skoro jasné až polojasné. V noci však přituhne a teploty se sníží až na  -4 °C, přes den zase teploměry naměří příjemných 15 °C.

 


V následujících dnech bude polojasno, přechodně oblačno až zataženo a na většině území se může objevit déšť nebo dokonce i bouřky. Nejnižší noční teploty budou zpočátku okolo 3 až -2 °C, postupně dosáhnou i 6 °C. Přes den bude podle meteorologů až 15 °C.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

 

Teploty na různých místech Česka se mohou dramaticky lišit. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz