Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zima se vrací

Ochlazení dorazí už v pátek, bude sněžit a hrozí i náledí! MAPY

Zdroj: TV Nova

Výrazné ochlazení nakonec do Česka dorazí dřív, než se očekávalo. Prudký pokles teplot totiž přijde už v pátek odpoledne, ne až o víkendu. A kromě mrazů se do Česka vrátí i sněžení. ČHMŮ navíc na pátek a sobotu varuje před náledím.

"V pátek bude převážně zataženo, občas déšť nebo přeháňky, během dne postupně sněžení nebo déšť se sněhem ve všech polohách. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C, na jihovýchodě až 9 °C. Odpoledne od severu ochlazování," říká meteoroložka Dagmar Honsová.

 

První den víkendu už bude opravdu studený a teploty se pod bodem mrazu udrží nejen ráno a večer, ale i přes den. Čeká nás také občasné sněžení. V noci budou teploty mezi mínus třemi až mínus sedmi, přes den od mínus pěti do mínus jednoho stupně Celsia.

 

"V neděli bude zataženo až oblačno, místy občas sněžení. Noční teploty -7 až -11 °C. Denní teploty -6 až -2 °C. Čerstvý až silný severovýchodní vítr," přibližuje druhou polovinu víkendu Honsová.


16

GALERIE: Srážkové a větrné mapy

Zdroj: Meteopress

Mapy větru - pátek

Hodnocení:


Vítr navíc bude naši pocitovou teplotu ještě dál snižovat a navíc hrozí, že se budou především ve vyšších polohách tvořit závěje a sněhové jazyky. "To se týká především severovýchodní hranice republiky," upozorňuje meteoroložka.


Od pondělí se začne pomalu oteplovat, i když noc bude ještě hodně mrazivá s teplotami mezi mínus šesti a mínus deseti. Přes den bude od mínus čtyř do nuly. Dají se čekat občasné sněhové přeháňky.


 

A jaké budou následující dny? "V úterý bude oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -2 až 2 °C. Ve středu bude polojasno až oblačno. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -1 až 3 °C. Ve čtvrtek bude polojasno. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty 1 až 5 °C," uzavřela předpověď meteoroložka.

 

Ochlazení navíc přinese i nebezpečí vzniku náledí. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už před ledovkou varuje v čerstvé výstraze, která platí od páteční 16. hodiny do sobotní desáté hodiny ráno v podstatě pro celou republiku.

 

"Vozovky a chodníky mokré po dešti a sněžení budou namrzat a bude se tvořit četné náledí, odpoledne a večer v severní části republiky, během noci postupně i na jihu," píše ČHMÚ. Kvůli mrazům se navíc může náledí udržet i v dalších dnech.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Plastová okna mají skvělou VYCHYTÁVKU, o které vám výrobce nikdy neřekl! Ušetříte za topení

Myslíte si, že se zbavíte sněhu pouze hrabáním? Muž vymyslel originální a vtipný způsob! VIDEO

pez TN.cz