Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2018 13:34
Předpověď počasí

Ochlazení se v blízké době nekoná. Víkend bude takřka letní

Zdroj: TV Nova

Schovejte kabáty a sluneční brýle mějte stále v pohotovosti. Příjemné počasí bude i nadále pokračovat. O víkendu se dočkáme takřka letních teplot, které jen místy naruší mlhy nebo silnější vítr. Ochlazení se nedočkáme ani v příštím týdnu.

Milovníci teplého počasí mohou jásat! Po příjemném týdnu nás čeká velmi podobný i víkend. Ještě dnes mohou teploty stoupat až k 24 stupňům, v sobotu a v neděli odpoledne pak bude kolem 22.

 

"Po zadní straně mohutné tlakové výše nad východní Evropou k nám bude nadále proudit teplý vzduch od jihu. V příštím týdnu počasí ve střední Evropě částečně ovlivní mělká brázda nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou," vysvětlují meteorologové. Naši pocitovou teplotu bude snižovat silný vítr, ten může během dneška v nárazech dosahovat až 70 km/h, na horách až 90 km/h.

 

Čtvrtek

Během dnešního dne bude jasno, nejvyšší teploty vystoupí na 20 až 24 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 9 m/s, zejména na Českomoravské vrchovině s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h), na horách na severu až 25 m/s (90 km/h), bude večer slábnout. Na západě Čech a východě Moravy vítr mírný 2 až 5 m/s.

 

 

Pátek

V pátek bude jasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, v západní polovině Čech kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý, přes den na Moravě a ve Slezsku mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, místy v nárazech kolem 15 m/s.

 

Podívejte se na ranní předpověď počasí:

 

Sobota

Také sobota bude jasná, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý, přes den místy mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

 

Neděle

V závěru tohoto týdne bude jasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, při slabším větru kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, na Českomoravské vrchovině a na jižní Moravě místy v nárazech kolem 15 m/s. Na západě Čech a na severovýchodní Moravě mírný 2 až 5 m/s.

 

 

Pondělí

Začátek příštího týdne bude jasný až polojasný, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, na západě Čech kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, na Českomoravské vrchovině a na jižní Moravě místy v nárazech kolem 15 m/s. Na západě Čech slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

mom TN.cz
Reklama