Vakcinační centrum

V Praze otevřeli velké očkovací centrum. Vakcíny tu dostanou tisíce lidí denně

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 20:02
3.5. 2021 10:21
Téma:

V Praze nově zahájilo provoz velké očkovací centrum v hale O2 Universum. Na první den tu má termíny přes tisíc zájemců o vakcínu, v dalších dnech a týdnech ale kapacita poroste až na přibližně sedm tisíc naočkovaných denně.

"Po startu už vše běží plynule, na dnešek máme objednaných přibližně tisíc lidí, ale celkem jsme uvolnili už více než 14 tisíc termínů, po registraci je jejich přidělení velmi rychlé," řekla v pondělí dopoledne na dotaz TN.cz Jitka Zinke, mluvčí Ústřední vojenské nemocnice. Právě tato nemocnice se o provoz velkého očkovacího centra stará.

 

Lidé, kteří se k očkování do O2 Universa zaregistrují, dostanou unikátní QR kód, který po načtení sloužícímu lékaři ukáže celou anamnézu pacienta. "Lékař vše zkontroluje, případně se dotyčného doptá," zmínila Zinke. Pak už následuje přímo vakcinace. Pacienti dostávají výhradně očkovací látku od Pfizeru.

 

 

"Už zítra obsloužíme více zájemců, v dohledné době to budou tři tisíce denně. A odhaduji, že v druhé půlce června číslo vystoupá až k sedmi tisícovkám," předpovídá Zinke.

 

Zároveň ujistila, že toto očkovací centrum vypisuje jen tolik termínů, kolik má k dispozici vakcín. Registrace odstartovaly s několikadenním předstihem.

 

Halu O2 Universum poskytla státu bezplatně skupina PPF, která je také vlastníkem TV Nova.

 

Podle dat ministerstva zdravotnictví zdravotníci v Česku aplikovali už přes 3,2 milionu dávek různých vakcín. Lidí, kteří už mají vakcinaci "hotovou," je těsně nad milion. Většina dostala očkovací látku od Pfizeru, následují vakcíny AstraZeneca a Moderna.

 

Jak to bude s očkováním dětí? Pusťte si rozhovor s imunologem:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz