Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tragická nehoda

Octavia u Opavy čelně narazila do stromu. Řidič (†32) zemřel

U vážné dopravní nehody zasahovali ve středu před půlnocí záchranáři mezi Kravařemi a Štěpánkovicemi na Opavsku. Vůz značky Škoda Octavia vyjel ze silnice a narazil do vzrostlého stromu. I když dvaatřicetiletého řidiče tři čtvrtě hodiny oživovali a na místo letěl i vrtulník z Ostravy, řidiče se nepodařilo zachránit.

Octavia jela od Kravař směrem na obec Štěpánkovice. Ze zatím neznámého důvodu na rovné silnici vyjel vlevo do příkopu a narazil do vzrostlého stromu. Na místo se rychle dostala sanitka s lékařem a odstartoval také záchranářský vrtulník z Ostravy.

 

"Ve vozidle zůstal po kolizi dvaatřicetiletý muž, kterému začali před příjezdem posádek záchranné služby poskytovat základní první pomoc policisté. Pacient nejevil žádné známky života – byl v bezvědomí, bezdeší a došlo k selhání jeho srdeční činnosti," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Záchranáři ho připojili na umělou plicní ventilaci, napojili jej na infuzi a prováděli zraněnému srdeční masáž. Zranění ale byla velmi vážná.

 

"Zasahující lékaři zjistili přítomnost mnohočetných poranění, a to v oblast hlavy, hrudníku, břicha i končetin. Přes veškerou snahu a tři čtvrtě hodiny probíhající resuscitaci, se nepodařilo obnovit krevní oběh pacienta a lékař musel nakonec konstatovat jeho smrt," dodal Humpl.

 

 

Proč muž boural, zatím policisté neví. "Celá záležitost je nyní prověřována ze strany policistů ze Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Opavě a ze strany opavských kriminalistů, kteří žádají případné bezprostřední svědky dopravní nehody o sdělení jakýchkoli informací, jak k tragické události došlo. Tyto skutečnosti lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na opavské policejní číslo 974 737 651 případně na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158," uvedl mluvčí opavských policistů René Černohorský.

 

Hmotnou škodu vyčíslili policisté na 200 tisíc korun. U mrtvého řidiče nařídili soudní pitvu, aby zjistili, jestli před jízdou pil nebo byl pod vlivem jiných návykových látek.

vbo TN.cz