Nebezpečný požár

Od hřbitovní svíčky vzplála část bytu, muž se nadýchal jedovatých zplodin

Požár kvůli hřbitovní svíčce
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Byt vzplál od hřbitovní svíčky
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
18.5. 2021 9:21
Téma:

Jen zázrakem neskončil noční požár v panelákovém bytě v Lázních Bohdaneč na Pardubicku tragicky. Od hřbitovní svíčky vzplálo okno i další věci. Muž, který se snažil oheň zkrotit, se nadýchal zplodin a skončil v nemocnici. Ve vedlejší místnosti byla žena se dvěma dětmi.

Krátce po půlnoci na úterý spěchali hasiči do jednoho z bytů ve výškové budově v Lázních Bohdaneč. Nehlídaná hřbitovní svíčka tam způsobila požár.

 

"Plamen ze zapálené hřbitovní svíčky přeskočil na okno, zapálil i věci, které byly uskladněné v lodžii. Okenní tabule žárem praskla. Uvnitř bytu ve vedlejší místnosti byla žena s dvěma dětmi. Muž, který se snažil požár uhasit, se nadýchal jedovatých zplodin hoření," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

 

Po kyslíkové terapii od hasičů muže převezli záchranáři do nemocnice. Požár zlikvidovali zhruba za čtvrt hodiny, škodu odhadli na 20 tisíc korun. "Uchránit se podařilo majetek ve výši 3 miliony korun," doplnila Horáková.

 

 

Hasiči se s požáry od svíček setkávají poměrně často. „K požáru dojde velmi jednoduše. Nekvalitní svíčka v plastovém obalu po dohoření nezhasne, místo toho začne hořet obal. Plast hoří opravdu mocně. Pokud se nachází v blízkosti hořícího plastu další hořlavý materiál, požár je na světě," vysvětlil vyšetřovatel hasičů Václav Dostál.

 

GALERIE: Od svíčky vzplál celý byt

1
/
2
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Požár kvůli hřbitovní svíčce - 4

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz