útěk od nehody

Od nehody odešel i se značkami, pak dokonce zranil policistu

Téma:

Mladý řidič (20) v Ústí nad Orlicí měl nehodu, aby ho policie nevypátrala, z místa se nechal odvézt a z nabouraného auta odmontoval registrační značky. Hlídka ho ale brzy našla doma, když měl jet na odběr krve do nemocnice, jednoho policistu zranil.

V zahlazování stop patří mezi začátečníky a po sobotním odpoledni řidič tohoto auta už ví, že když sundá registrační značky, stejně si k jeho dveřím policie nakonec cestu najde.

 

Z Ústí nad Orlicí do Letohradu je silnice sice krásná, ale taky zrádná. Je plná zatáček a jednu mladík nezvládnul. Naboural do reklamního poutače, vzal si osobní věci a zavolal příbuzným, ať pro něj přijedou. Nečekal dlouho, bydlí jen patnáct kilometrů daleko.

 

O hodinu později už policisté zvonili u jeho branky. Muž spolupracovat nechtěl, po policistech plival a nadával jim. Pak jednoho zranil na ruce. "Při dechové zkoušce nadýchal 1,7 promile alkoholu," vysvětlila policejní mluvčí Lenka Vilímková.

 

Řidiče policisté naložili a odvezli zpátky k autu. "Prověřováním nehody jsme zjistili, že muž nevlastní řidičský průkaz na žádnou skupinu motorových vozidel," doplnila Vilímková.

 

 

V nemocnici skončil policista se zraněnou rukou a taky řidič. Laboratorní testy bezpečně ukážou, jestli se opil těsně po nehodě kvůli žalu ze ztráty vozu, nebo si na kuráž dal už něco před jízdou.
 

klma TN.cz