vážné zranění

Od plynové lahve chytla celá kuchyň, muž se popálil v obličeji!

Požár restaurace na Berounsku - 8
Zdroj: HZS ČR
Téma:

Vážné popáleniny v obličeji a na rukou utrpěl provozovatel restaurace v Libomyšli, kde ve čtvrtek dopoledne začala v kuchyni hořet propanbutanová lahev. Pro zraněného okamžitě přiletěl vrtulník, který ho transportoval na popáleninové centrum. Hasiči určili po uhašení požáru jako příčinu nedbalost při výměně lahve.

Ve čtvrtek minutu po půl desáté přijala tísňová linka hlášení o požáru propanbutanové lahve v kuchyni jedné z restaurací v Libomyšli. První jednotka hasičů dorazila za třináct minut od ohlášení, celkem na místo vyjely čtyři cisterny a automobilový žebřík.

 

"Požár, který se od propanbutanové lahve rozšířil na kuchyňskou linku a další zařízení, se hasičům v dýchací technice podařilo lokalizovat jedním vysokotlakým a jedním D proudem asi za patnáct minut. Pomocí dalších proudů zamezili rozšíření plamenů do půdního prostoru objektu. Zároveň z prostoru kuchyně vynesli dvanáct desetikilových tlakových lahví, které venku ochlazovali," popsal mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

 

Provozovatel restaurace se při požáru velmi vážně popálil v obličeji a na rukou. Kvůli popáleninám druhého stupně si lékař vyžádal transport do nemocnice vrtulníkem, ten zraněného transportoval na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze. Nikdo další naštěstí zraněn nebyl.

 

GALERIE: Požár restaurace na Berounsku

1
/
8
Zdroj: HZS ČR
Požár restaurace na Berounsku - 1

 

"Závěrečnou likvidaci nahlásil velitel zásahu v 11.18 hodin, kdy byl objekt předán starostovi obce, která je majitelem nemovitosti. Dobrovolné jednotce z Lochovic byl nařízen dohled po dobu čtyř hodin," doplnil Holomčík.

 

 

Škoda byla odhadnuta na jeden milion korun, podle vyšetřovatele se podařilo ochránit majetek s dvojnásobnou cenou. Podle vyšetřovatele stojí za vznikem požáru nedbalost při výměně propanbutanové lahve.
 

klma TN.cz