Pašeračka v Pákistánu

Od rozsudku nad Terezou uplynul rok! Její naděje teď zhatil koronavirus

Tereza H.
Zdroj: Profimedia
Tereza H. u soudu (archivní foto)
Téma:

Uplynul rok od rozsudku nad Terezou H., kterou celníci na letišti v Pákistánu chytili s devíti kily heroinu v kufru. Téměř na den přesně rok od verdiktu měl soud projednávat její odvolání. Jenže přišel další odklad soudního stání - tentokrát kvůli koronaviru.

 Soud měl Terezino odvolání proti rozsudku projednávat ve čtvrtek. Jako už mnohokrát se ale soudní líčení nekonalo. "Soudy v Pákistánu byly do odvolání kvůli koronaviru přerušeny, takže ke stání nedošlo," uvedla na dotaz redakce TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

 

Nadále tak musí česká pašeračka žít v nejistotě. Kdy by mohla znovu předstoupit před soudce, totiž stále není jasné. "Soudy nedávají zatím ani náhradní termíny," informovala Štíchová. Terezin právník přitom odvolání podal už loni, jednání se ale neustále z nejrůznějších důvodů ruší.

 

Tereza se ale díky šířící se nákaze dozvěděla také jednu pozitivní zprávu - trest by se jí měl snížit o dva měsíce. Vedení věznice není situace lhostejná. Odsouzeným rozdávají roušky, masky, rukavice a další ochranné prostředky, informoval portál Blesk.cz.

 

 

 

Češka si v pákistánském Láhauru odpykává trest osmi let a osmi měsíců vězení. Rozsudek padl přesně před rokem - 20. března 2019. Tereza doufala v mnohem mírnější verdikt, a tak se u soudu rozplakala. "Co jsem udělala?" ptala se se slzami v očích na videu, zveřejněném místními médii.

 

Ve vězení byla Tereza už od 10. ledna 2018, kdy ji na letišti v Láhauru zadrželi celníci. Ve dvojitém dnu jejího kufru objevili policisté necelých devět kilogramů heroinu. Tereza tvrdila, že o drogách nevěděla, poté řekla, že "věděla, že něco veze, ale nevěděla co".

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o rozsudku nad Terezou:

 

TN.cz