Vzpomínky na Ivetu

Od smrti Ivety Bartošové uplynulo šest let. Začínala jako křehká kráska

Anežka Vrbicová
Anežka Vrbicová
Publikováno 29. 4. 2020
Téma:

Dnes je to přesně šest let od smrti Ivety Bartošové. Zpěvačka patřila od konce 80. let mezi hvězdy českého POPU. Vystupovala v muzikálech a zahrála si také ve filmu. Ke konci života ovšem bojovala se závislostí na alkoholu i lécích. Svůj život ukončila pod koly vlaku nedaleko svého domu v Uhříněvsi v 48 letech.

V roce 1986, ve dvaceti letech, sesadila z trůnu Hanu Zagorovou a stala se Zlatou slavicí. To už měla za sebou tři roky trvající kariéru a společné vystupování se svou velkou láskou Petrem Sepéšim. Obrovskou ranou pro ni byla jeho smrt v roce 1985. V pouhých 25 letech jeho auto na přejezdu smetl vlak.Bartošová pokračovala v sólové kariéře. Účinkovala v muzikálech a zazářila třeba v Drákulovi nebo Johance z Arku. Rozjetou kariéru ale přerušily psychické problémy a v roce 2006 ohlásila pauzu. Léčila se ze závislosti na antidepresivech a alkoholu.

 

 

V roce 2008 se provdala za herce a neúspěšného filmového producenta Jiřího Pomeje. Manželství vydrželo pouhé dva roky. Potom se Bartošová začala stahovat do ústraní. V létě 2013 odjela se samozvaným ochráncem týraných žen Zdeňkem Macurou do Itálie. Jenže ve hře byl i Domenico Martucci, nebo Josef Rychtář, kterého si předtím vzala.

 

Z Itálie pochází i známá fotografie v plavkách naruby. Podle Josefa Rychtáře Macura zpěvačku do Itálie unesl. A pro Ivetu, které říkal Džambulka, si dojel.

 

Štěstí ale zpěvačce dlouho nevydrželo a zhruba rok na to skočila pod kola vlaku v Uhříněvsi, nedaleko svého domova. Právě tam dnes minutu před půl dvanáctou, ve stejný čas, kdy zpěvačka zemřela, dorazil i Josef Rychtář.

 

 

"To místo pro mě znamená velkou ztrátu člověka, kterého jsem miloval a ta ztráta je tak bolestivá, že Ivetka tu se mnou je a bude," vyjádřil se Rychtář. Ivetinu památku chodili lidé celý den uctívat nejen k místu tragédie, ale i k jejímu hrobu v Říčanech.

 

"Iveta Bartošová byla výjimečná a její přínos je vidět především na tom, že od té doby, co odešla, se neobjevila žádná zpěvačka, která by ji nahradila, ona byla originál," popsal manažer a producent Janis Sidovský.

TN.cz