Život ve hvězdách

Od tramvaje k erotice. Česká designérka navrhuje intimní pomůcky

Téma:

Anna Marešová je mladá a úspěšná designérka. Proslavila se především jako návrhářka erotických pomůcek. Vibrátor nebo třeba venušiny kuličky jsou pro ni běžnou rutinou. V pořadu Život ve hvězdách se svěřila o tom, jaká byla její kariérní cesta.

 Ač jako designérka ctí funkčnost, elegantnost a jednoduchost, tak její záběr je opravdu široký. V portfoliu najdeme porcelánové zásuvky, vibrátor, designová světla a jako téma své bakalářské práce si zvolila tramvaj.

 

"Tramvaje jsou hodně mužský téma. Já chtěla dělat něco více ženského. Kamarád mi poradil, ať zkusím dělat erotické pomůcky pro ženy," vysvětluje Marešová.

 

Designérka se později při své diplomové práci tedy pustila do návrhu erotických pomůcek. Za obě své práce získala hned několik ocenění, jak u nás, tak i v zahraničí.

 

 

Já jsem nikdy předtím nedělala žádnou erotickou pomůcku. Tak jsem si musela nastudovat jejich historii,“ svěřuje se designérka.

 

Po úspěšném vibrátoru následovaly venušiny kuličky a novinkou je menstruační kalíšek. U všech výrobků designérka spolupracovala s lékaři. Menstruační kalíšek dokonce testovaly i známé osobnosti. "Řekla bych, že je to úžasná věc," řekla zpěvačka Tonya Graves.

 

"Venušiny kuličky vnímám trošku jako intimní pomůcku, která je na posílení pánevního dna. Žena když si zavede kuličky, tak se při chůzi rozvibrují," popisuje Marešová.

 

 

Venušiny kuličky mohou být nejenom skvělou erotickou hračkou, ale také skvělou pomůckou pro zvládání úniku moči. Dokonce i na vibrátor se dá nahlížet jako na zdravotní pomůcku. Vynalezen byl jako nástroj pro potlačení hysterie u žen.

 

Anna Marešová vnímá design jako kombinaci funkce a estetického zpracování, kde jedno bez druhého nefunguje. Znát je to i na maličkostech. Třeba na obalu samotných výrobků.

TN.cz