Notorická výtržnice

Od začátku roku šestkrát na záchytce. Zlín má výtržnici rekordmanku

Zlínská výtržnice
Zdroj: Městská policie Zlín
Michaela Trochová
Michaela Trochová
Aktualizováno 4.2. 2020 22:19
Téma:

Pro městské strážníky i policisty ve Zlíně je už známou výtržnicí. I na místní záchytce je známou tváří, jiného tak častého hosta tam nemají.

První místo mezi osobami, které byly v roce 2019 převezeny strážníky Městské policie Zlín do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži, bezkonkurenčně obsadila 58letá notorická výtržnice ze Zlína. Ta nedobrovolný převoz do tohoto specializovaného zařízení absolvovala celkem třiadvacetkrát. Zdá se, že laťku nehodlá snížit ani letos, na záchytce jen v lednu skončila již šestkrát.

 

"V pátek 31. ledna 2020 po páté hodině odpolední se na linku 156 obrátil řidič osobního automobilu, který hodlal opustit parkoviště v centru města. Tou dobou se zde ovšem pohybovala také výše uvedená podnapilá osoba, která se rozhodla, že nikam nepojede. Stoupla si přímo před jeho vůz a ještě v době příjezdu strážníků se důležitě opírala o přední kapotu," popisuje jeden z nedávných incidentů Pavel Janík, zástupce ředitele Městské policie Zlín.

 

Hlídka MP Zlín následně zjistila, že se jedná o její klasický vrtoch, který pramení z pocitu, že jí nikdo vlastně nic nemůže, zatímco ona může všechno a všem. Protože ale v důsledku podnapilosti dáma opět nedokázala kontrolovat své chování, bylo o jejím dalším osudu rozhodnuto. "Po absolvování lékařského vyšetření ji strážníci převezli opět k bezpečnému vystřízlivění. Za leden nového roku si tak připsala v počtu převozů a pobytů na záchytce rekordní šestku," doplnil Janík.

 

 

Netrvalo bohužel dlouho a dotyčná byla zpět. Zatímco její další víkendové eskapády tentokrát nestály za řeč, v pondělí 3. února se předvedla opět v celé své síle.

 

"Tři čtvrtě hodinu po poledni oznámila hlídce městské policie náhodná svědkyně, že problémová žena řádí v supermarketu v centru Zlína. Jak bylo následně zjištěno, zde se se vymočila přímo před vstupními dveřmi. Následně se odebrala do vestibulu provozovny a teprve tady se bez uzardění a spěchu začala oblékat," popisuje incident Pavel Janík. V odpor vzbuzujícím jednání dotyčné tentokrát strážníci spatřili podezření z přečinu výtržnictví. Z tohoto důvodu ji omezili na osobní svobodě a poté předali k dalšímu šetření hlídce státní policie.

TN.cz