poradci vlády

Rada řešila inovační strategii pro následující roky

Laboratoř - Ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Martin Klícha
Martin Klícha
4.9. 2020 11:52
Téma:

V pátek zasedla Rada pro výzkum, vývoj a inovace, které předsedá premiér Andrej Babiš. Schůzka se konala ve Strakově akademii. Na programu byl především Informační systém výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (VaVaI), řešily se také inovační strategie pro následující roky.

Po jednání Rady pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se uskutečnila tisková konference. Ta odstartovala se zpožděním, konala se i přes to, že jednání rady pokračovalo.

 

Hlavními body jednání RVVI byly Inovační strategie ČR 2019 – 2030 a podpora VaVaI v rámci hospodářské strategie (Národní plán obnovy) a také návrh rozpočtu VaVaI na roky 2021 – 2023 s výhledem do roku 2027.

 

 

Jednání o inovačních strategiích proběhlo standardním způsobem, se všemi gestory byla probrána stávající situace. Ve druhém bodě se rada věnovala přípravě hospodářské strategie Národního plánu obnovy. Tento bod byl nicméně přerušen.

 

Na záznam tiskové konference se můžete podívat zde:

 

Rada jednala také o výdajích státního rozpočtu ČR na výzkum v letech 2021 – 2023. Podle konečného návrhu rada navrhuje řádově objem 37,5 miliardy korun pro rok 2021.

 

Dále řešila například zákon o podpoře výzkumu a inovací z veřejných zdrojů. Zde došlo k dohodě, tento materiál byl projednán, schválen a postoupen vládě.

 

Rada pro výzkum, vývoj a inovace  je odborným a poradním orgánem vlády České republiky, předsedá jí premiér Andrej Babiš.

TN.cz