DLOUHODOBÝ VÝHLED

Bílá zima? Zapomeňte! Teplo bude v lednu i na horách

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 5.1. 2020 20:35
Téma:

Ačkoliv teplota v posledních dnech poklesla, pravé ladovské zimy nebo byť jen průměrných zimních teplot se tuto sezónu s největší pravděpodobností nedočkáme.

Dlouhodobé předpovědi meteorologů nepotěší milovníky zimního počasí. Teploty budou nadprůměrné, a i kdyby mrzlo, srážky budou mírně podprůměrné.


"Do poloviny ledna budeme zažívat v ranních minimech budou teploty pod bodem mrazu, v odpoledních maximech budeme nad nulou, budou teplotní výkyvy až 10 stupňů Celsia. Bude pršet včetně horských oblastí," řekla expertka na počasí Dagmar Honsová.

 

Dvoutýdenní výhled teplot:

Anketa

Vyhovuje vám zima s vyššími teplotami?

Hlasovalo 662 lidí.

Ani dlouhodobý výhled nevypadá příliš dobře. "Klimatologické sezónní předpovědi, která vydávají velká evropská a americká střediska, se shodují v tom, že leden a únor budou v Evropě teplotně nadprůměrné. Výrazně teplejší a nadprůměrný bude únor," doplnila Honsová.

 

Teploty od ledna do března:

 


O moc lepší to nebude ani na horách, vypadá to, že si provozovatelé lyžařských areálů budou muset vydatně pomáhat umělým zasněžováním. Páteční hodnoty sněhové pokrývky na českých horách si můžete prohlédnout v tabulce níže:

 


Podle Českého hydrometeorologického úřadu (ČHMÚ) bude leden srážkově mírně podprůměrný. "Nejméně srážek očekáváme v prvním týdnu, který bude srážkově podprůměrný. V dalších třech týdnech předpovědi by se množství srážek mělo blížit dlouhodobému průměru," uvádí meteorologové.

TN.cz