Zesnula

Odchod legendy! V 75 letech zemřela herečka Hana Maciuchová

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 27. 1. 2021 12:00
26.1. 2021 19:23
Téma:

Ve věku nedožitých 76 let v úterý zemřela oblíbená herečka Hana Maciuchová, která dlouhé roky hrála v seriálu Ulice profesorku Miriam Hejlovou. Ztvárnila i Anče v legendárních Krkonošských pohádkách. Podle Blesku podlehla rakovině.

Podle Blesku Hana Maciuchová v posledních měsících zápasila v olomoucké nemocnici s rakovinou, která se jí měla vrátit. Prý byla smířená s tím, že souboj s nemocí možná nevyhraje. V divadlech, kde předtím hrála, prý už oznámila, že se na jeviště nikdy nevrátí.

 

Podle deníku si přitom oblíbená herečka, kterou si diváci pamatují jako profesorku Miriam Hejlovou z Ulice, ještě v listopadu na zdraví nestěžovala, naopak ji trápilo, že kvůli pandemii covidu-19 nemohla oslavit půlkulaté životní jubileum.

 

 

"Jsem ohrožený druh, z toho vše vychází. Nechápu, že někteří spoluobčané covid podceňují,“ nechápala tehdy Maciuchová.

 

Takhle před devíti lety herečka mluvila o své roli v Ulici. Prozradila i tajnosti:

 

 

V on-line rozhovoru na TN.cz v roce 2010 Maciuchová mimo jiné prozradila, po boku kterých světoznámých herců by se ráda objevila - zmínila Anthonyho Hopkinse nebo George Clooneyho. Příběh její postavy v Ulici vyvrcholil v roce 2015. "Postava Miriam mi přinesla v Ulici spoustu krásné, zajímavé, emocionální práce. Zároveň velmi intenzivní, přímo masivní existenci na place, a to nejen pro mě, ale pro všechny zúčastněné profese," svěřila se tehdy.

 

Hana Maciuchová, rozená Pospíšilová, se narodila 29. listopadu 1945 ve Šternberku. Kromě již zmíněných rolí se objevila také v Nemocnici na kraji města, Chalupářích nebo filmu Samotáři. Mnoho postav ztvárnila také na divadelních prknech, spjatá byla s pražským vinohradským divadlem. Dvacet let byla životní partnerkou herce Jiřího Adamíry, jejich manželství ukončila hercova smrt v roce 1993.

 

Kondolenční kniha

Zemřela Hana Maciuchová

14:32
Zdena
Je mi to moc líto že odešla úžasná, báječná žena a skvělá herečka, odešla právě v den mých narozenin a to víc mě to zasáhlo
12:35
Eva Škudrnová
Upřímnou soustrast celé rodině a kolegům skvělé herečky nezapomeneme
21:19
Upřímnou soustrast rodině a všem přátelům této skvělé dámy.
Líbila se mi, už v Chalupářích a mnoha dalších rolích nejen v TV, ale i na divadle. Ovšem "Španělé v Praze" kde hrála po boku svého milovaného Jiřího byl nezapomenutelný zážitek. Druhý takový byl při osobním setkání.
Tak skvělou bytost potkává člověk málokdy. Haničko nezapomenu.

 

V boji s rakovinou podporoval Maciuchovou v roce 2016 i Krakonoš z Krkonošských pohádek, herec František Peterka. Více v reportáži:

 


Hanu Maciuchovou si můžete dnes připomenout na stanici Nova GOLD, kde od 20:00 vysíláme film Zlatá muška, který navazuje na dění v seriálu Ulice. Na portálu VOYO se pak podívejte na legendární Samotáře, kde Hana Maciuchová hrála matku hlavní hrdinky.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz