královská rodina

Odchod může Harryho a Meghan vyjít pěkně draho. O co vše mohou přijít?

Kateřina Vodvářková
Kateřina Vodvářková
Aktualizováno 9.1. 2020 21:03
Téma:

Odchod členů královské rodiny do pozadí je velmi výjimečný, tudíž je kolem něj spousta spekulací. Pro prince Harryho a Meghan to může znamenat ztrátu některých výsad a benefitů.

Královský titul

Zda se princ Harry vzdá titulu, není jisté. Je až šestý v nástupnické linii na trůn, a tak je nepravděpodobné, že by na něj někdy usedl. Tím, že se vzdá některých výsad, ale o titul nepřichází.

 

Finance

Svým odchodem do ústraní ale Harry a Meghan ztratí nárok na čerpání financí od daňových poplatníků. A zřejmě si budou muset najít stálé zaměstnání nebo jiný zdroj příjmů.

 

 

Ochranka

Z peněz daňových poplatníků ale přesto budou částečně těžit. Půjdou totiž na jejich ochranku. I nadále budou mít statut chráněných osob.

 

Královské povinnosti

Pár by nadále chtěl podporovat královnu Alžbětu II. Rádi by ji například doprovázeli na některých oficiálních cestách a pokračovali v charitativní činnosti.

 

Majetek

Harryho odchod z královské rodiny je dobrovolný. Všechno teď záleží na domluvě s jejímy členy. Pokud bude královna chtít, může ho připravit například i o dům, ve kterém v Británii žije.

 

Britové jsou v šoku z rozhodnutí Meghan a Harryho, více se dozvíte v reportáži TV Nova:

 

sei TN.cz