Porada se štamgasty

Odchyt hada na Pardubicku: Strategii plánovali v hospodě, had zatím zmizel

Mamba zelená je velmi inteligentní had, který útočí rychle
Zdroj: TV Nova
Ilustrační snímek.
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 10. 6. 2020
Téma:

Pardubičtí policisté během úterní noční služby řešili nezvyklý případ. V parku v Polabinách se kolem třetí hodiny odpoledne měl objevit zeleně zbarvený had. Když strážníci na místo vyrazili, plaz byl v nedohlednu. Žena, která záležitost nahlašovala, totiž na tísňovou linku zavolala až po šesti hodinách. Předtím se vydala na poradu ohledně hada do tamní hospody.

Žena si při cestě parkem v Polabinách všimla neobvykle zbarveného hada. Podle informací pardubické policie uvedla, že měl barvu podobnou laseru, měl být sytě zelený, zhruba 60 cm dlouhý a velmi hbitý.

 

Spolu se svým přítelem se objevitelka pro město nezvyklého tvora vydala do jedné z pardubických restaurací, aby se ohledně toho, co s plazem provést, poradila s tamním osazenstvem. Debata se štamgasty se protáhla na dlouhých šest hodin.

 

 

"Po vytvoření hadího identikitu následovalo hledání na internetu, protože co neví osazenstvo hospody, Google zaručeně ano. Kolem deváté večer se všichni shodli na tom, že had mohl být jedovatý, a následoval telefonát na linku 156," popsala mluvčí pardubické policie Lucie Klementová.

 

Šťastnou shodou okolností měl právě na tísňové lince službu strážník, jehož koníčkem je chov hadů. Celý příběh si vyslechl a do parku v Polabinách vyrazila hlídka. Ačkoli pečlivě prověřila celé okolí místa spatření neznámého plaza, pátrání vyšlo naprázdno.

 

 

Vzhledem k šestihodinové prodlevě mezi tím, kdy žena hada viděla, a samotným oznámením, strážníci v jeho nalezení ani příliš nevěřili. Informaci však přesto předali jak státní policii, tak Státní veterinární správě.

 

Ukázalo se, že v Pardubicích není chov takového hada vůbec evidovaný a nikdo nehlásil ani jeho zmizení.

TN.cz