Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Předčasná smrt

Odešla mistryně světa, královna hasičů. Adrianě bylo teprve 22 let!

Hasička Adriana
Zdroj: facebook

Česká hasičská obec truchlí a oplakává nečekaný a předčasný skon teprve dvaadvacetileté Adriany Janíčkové. Ta byla mnohými považována za královnu takzvaného požárního sportu.

O úmrtí mladé hasičky na facebooku informovalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v neděli 10. června vyhasl život mladé ženy, dobrovolné hasičky, reprezentantky a mistryně světa v požárním sportu, slečny Adriany Janíčkové," uvedlo hasičské sdružení bez bližších podrobností.

 

Milan Smékal v diskuzi pod příspěvkem napsal, že Adriana Janíčková zahynula při autonehodě.

 

Znali jste Adrianu? Ozvěte se nám na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

"Vždycky budeme na Áďu vzpomínat jako na tu super holku která trhala rekordy v hasičském sportu, byla vždy ochotná pomoci a byla vždy usměvavá. Tato neskutečná mladá žena je pro nás inspirací na celý život a důkazem toho, že své překážky musíme překonávat za hranice svých možností. Pozitivní, usměvavá, milá a úžasná, taková Áďa byla a v našich srdcích je taková dál," popsal rovněž na facebooku Sbor dobrovolných hasičů z Potštátu na Přerovsku.

 

 

Na mladou hasičku zavzpomínala na sociální síti i Vlasta Michalovičová. Napsala, že se s Adrianou viděla druhý červnový den v Krchlebech. "Hecovala jsem ji a i plácnutí před startem tzv.mašinky proběhlo...netušila jsem, že to bylo plácnutí poslední," popsala zdrcená Michalovičová.


16

GALERIE: Hasička Adriana

Zdroj: facebook

Hasička Adriana - 1

Hodnocení:

 

Podle článku, který o královně požárního sportu psal loni Hranický deník, sice Adriana Janíčková z Partutovic excelovala v české i světové konkurenci, přesto brala vše jako koníček a připravovala se na povolání učitelky matematiky a fyziky.

 

Starosta partutovických dobrovolných hasičů Marek Maršálek TN.cz řekl, že Adrianu znal jako dobrou kamarádku. "Je to obrovská tragédie, hlavně pro rodinu. V obci jsme ji všichni znali, teď se připravuje pohřeb a poslední rozloučení," uvedl stručně.

pez TN.cz