levná móda

Oděvní řetězec Primark míří i do Česka, otevře prodejnu v Praze

Primark
Zdroj: Profimedia
Téma:

Módní nadšenci z celé Evropy, kteří neradi dávají za nové kousky horentní sumy, zbožňují řetězec Primark, který si zakládá na nízké ceně a širokém výběru. Řetězec nově otevírá pobočky na osmi místech, co je ale důležitější - chystá se expandovat i do Česka.

Milovníci módy a levných nákupů už několik let čekají na to, kdy irský oděvní řetězec Primark otevře svoji pobočku i v Česku. A brzy se konečně dočkají. Primark oznámil, že podepsal nájemní smlouvu pro svůj první obchod v centru Prahy. Informovaly o tom Hospodářské noviny.

 

Konkrétní místo ani datum otevření prodejny Primark neupřesnil. Detaily prý ale zveřejní už brzy. Expanze do Česka se podle společnosti Cushman & Wakefield, která Primarku asistovala u výběru vhodného místa, dala očekávat. Středoevropský trh je totiž pro řetězec se zbožím za velmi nízké ceny velmi lákavý a perspektivní.

 

Praha není jediným místem, kam Primark nově expanduje. Před pár dny společnost vydala seznam míst, kde už zakrátko budou stát obchody s jejím zbožím.

 

Co se týče Velké Británie, společnost Primark plánuje otevřít nové obchody ve městech Hastings, Bluewater, Belfast a Milton Keynes. Mimo Spojené království chystá nové prodejny v Bordeaux ve Francii, v Bruselu v Belgii, v německém Wuppertalu a v Utrechtu v Nizozemsku.

 


Obchod o rozloze 14 865 metrů čtverečních bude stát v britském Birminghamu a stane se tak doposud největší prodejnou Primarku na světě. Staví se na místě bývalého nákupního centra. "Předběžný termín otevření se předpokládá na duben,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.

 

Nejbližší prodejny Primarku v součsnosti můžeme najít v německých Drážďanech, anebo rakouských městech Vídeň a Linec. Z České republiky se sem dokonce podnikají celé zájezdy, kdy módní nadšenci s našetřenými eury berou obchody útokem.

 

Irský Primark má po celé Evropě několik desítek poboček, cílí především na mladší generaci, a to nejen nízkou cenou, na kterou mladí lidé a studenti slyší, ale také stylem kolekcí. Jenom ve Velké Británii je v současné době okolo dvou set projeden Primarku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kde pořídit nové kousky na jaro za málo peněz? Zamiřte do nejlepších evropských outletů
Jak ušetřit za oblečení? Poznejte kouzlo SLOW FASHION

sei, mj TN.cz